Mobile Number Login OTP (1.0.3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Body
id: Isi

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: Weight
id: Bobot

en: Log in
id: Login

en: Login attempt failed for %user.
id: Usaha login gagal untuk %user.

en: About
id: Tentang

en: Login failed
id: Login gagal

en: Login page
id: Halaman login

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Login attempt failed from %ip.
id: Upaya login gagal dari %ip.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
id: Terlalu banyak upaya login yang gagal dari alamat IP anda. Alamat IP ini untuk sementara diblokir. Coba lagi nanti atau <a href=":url">minta kata sandi baru</a>.

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
id[0]: Ada lebih dari satu kali percobaan login yang gagal untuk akun ini. Akun ini diblokir untuk sementara. Coba lagi nanti atau <a href=":url">minta kata sandi baru</a>.
id[1]: Telah terjadi lebih dari @count percobaan gagal masuk untuk akun ini. Akun ini diblokir sementara. Coba lagi nanti atau <a href=":url">minta kata sandi baru</a>.
