Modal block (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Block settings
gl: Axustes do bloque

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Show
gl: Amosar

en: Hide
gl: Agochar

en: Effect
gl: Efecto
