Modal block (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Block settings
ru: Настройки блока

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: bottom
ru: снизу

en: top
ru: сверху

en: center
ru: по центру

en: left
ru: слева

en: right
ru: справа

en: Expires
ru: Истекает

en: Show
ru: Показать

en: Hide
ru: Скрыть

en: Effect
ru: Эффект

en: Slide down
ru: Скольжение вниз

en: Modal
ru: Модальное окно
