Modal block (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Block settings
pt: Configurações do bloco

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: bottom
pt: embaixo

en: top
pt: topo

en: center
pt: centro

en: left
pt: esquerda

en: right
pt: direita

en: Expires
pt: Expira

en: Show
pt: Exibir

en: Delay
pt: Atraso

en: Hide
pt: Ocultar

en: Effect
pt: Efeito

en: Slide down
pt: Rolar para baixo

en: Cookie settings
pt: Configurações de cookies

en: Cookie name
pt: Nome do cookie
