Modal block (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Block settings
pt: Definições do bloco

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Show
pt: Mostrar

en: Hide
pt: Esconder

en: Effect
pt: Efeito
