Modal block (8.x-1.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Block
ku: بلۆک

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Show
ku: پیشانبدە

en: Hide
ku: بشارەوە
