Modal block (8.x-1.0-alpha3) - en to sl translation catalogue (6 entries)

en: Block
sl: Blok

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Show
sl: Prikaži

en: Hide
sl: Skrij

en: Effect
sl: Učinek
