Modal (4.0.2) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Pages
hu: Oldalak

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Help
hu: Súgó

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Advanced
hu: Haladó

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Extras
hu: Extrák

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Changed
hu: Módosítva

en: Completed
hu: Teljesítve

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Usage
hu: Használat

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: visitor
hu: látogató

en: - Any -
hu: – Bármelyik –

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Customization
hu: Testreszabás

en: Administer settings
hu: Beállítások adminisztrációja

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Allowed Tags
hu: Engedélyezett címkék
