Modal (4.0.2) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Pages
ja: ページ

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Help
ja: ヘルプ

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Advanced
ja: 高度

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Delay
ja: 遅延

en: Parameters
ja: パラメータ

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Language code
ja: 言語コード

en: Usage
ja: 使用方法

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Customization
ja: カスタマイズ

en: Administer settings
ja: 管理者設定

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Allowed Tags
ja: 許可するタグ
