Modal (4.0.3) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Help
fr: Aide

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Advanced
fr: Avancé

en: Sort by
fr: Trier par

en: Delay
fr: Délai

en: Parameters
fr: Paramètres

en: Changed
fr: Modifié

en: Completed
fr: Terminé

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Usage
fr: Utilisation

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: visitor
fr: Visiteur

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Customization
fr: Personnalisation

en: Administer settings
fr: Administrer les paramètres

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Allowed Tags
fr: Balises autorisées
