Modal (4.1.12) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Language
uk: Мова

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Help
uk: Довідка

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: OK
uk: Гаразд

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Display title
uk: Показати заголовок

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Languages
uk: Мови

en: Parameters
uk: Параметри

en: Global Settings
uk: Глобальні параметри

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Information
uk: Відомості

en: Usage
uk: Використання

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: and
uk: та

en: Allowed tags
uk: Дозволені теги

en: Dismiss
uk: Сховати

en: Modal
uk: Модальне

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Allowed Tags
uk: Дозволені теги
