Modal (6.0.0-beta12) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Language
it: Lingua

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Help
it: Aiuto

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Performance
it: Prestazioni

en: Display title
it: Titolo mostrato

en: Close
it: Chiudi

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Languages
it: Lingue

en: Parameters
it: Parametri

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Information
it: Informazioni

en: Usage
it: Utilizzo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: and
it: e

en: Publish on
it: Pubblica il

en: Unpublish on
it: Rimuovi pubblicazione il

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso
