Modal (6.0.0-beta12) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Language
ru: Язык

en: Link
ru: Ссылка

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Help
ru: Справка

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Performance
ru: Производительность

en: Display title
ru: Отображать заголовок

en: Close
ru: Закрыть

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Languages
ru: Языки

en: Parameters
ru: Параметры

en: Global Settings
ru: Глобальные настройки

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Top right
ru: Вверху справа

en: Bottom right
ru: Внизу справа

en: Bottom left
ru: Внизу слева

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Information
ru: Информация

en: Usage
ru: Использование

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: and
ru: и

en: Publish on
ru: Опубликовать

en: Unpublish on
ru: Снять с публикации

en: Top center
ru: Вверху в центре

en: Bottom center
ru: Внизу в центре

en: Dismiss
ru: Сбросить

en: Modal
ru: Модальное окно

en: Modal Title
ru: Заголовок модального окна

en: Allowed Tags
ru: Разрешённые теги

en: Class(es)
ru: Класс(ы)

en: Modal footer
ru: Заголовок модального окна
