Modal (6.0.0-beta13) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Language
hi: भाषा

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Help
hi: मदद

en: ID
hi: आईडी

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: OK
hi: ठीक है

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Display title
hi: प्रदर्शन शीर्षक

en: Close
hi: बंद करे

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Languages
hi: भाषायें

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: and
hi: और

en: Allowed Tags
hi: अनुमति टैग
