Modal Page (8.x-2.10) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Language
cy: Iaith

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Help
cy: Cymorth

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Page
cy: Tudalen

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Advanced
cy: Uwch

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
