Modal (8.x-2.11) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: OK
tr: Tamam

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Delay
tr: Gecikme

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Changed
tr: Değişti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Usage
tr: Kullanım

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: visitor
tr: ziyaretçi

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Administer settings
tr: Ayarları yönet

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Allowed Tags
tr: İzin Verilen Etiketler

en: Do not show again
tr: Tekrar gösterme
