Modal (8.x-2.14) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Pages
uk: Сторінки

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Help
uk: Довідка

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: OK
uk: Гаразд

en: Advanced
uk: Розширені

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Delay
uk: Затримка

en: Extras
uk: Додаткові

en: Parameters
uk: Параметри

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Language code
uk: Код мови

en: Usage
uk: Використання

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: - Any -
uk: - Будь-який -

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Customization
uk: Персоналізація

en: Administer settings
uk: Керування налаштуваннями

en: Modal
uk: Модальне

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Allowed Tags
uk: Дозволені теги
