Modal (8.x-2.17) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Advanced
it: Avanzate

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Parameters
it: Parametri

en: Changed
it: Modificato

en: Completed
it: Completato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Usage
it: Utilizzo

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Operations links
it: Link operativi

en: Customization
it: Personalizzazioni

en: Administer settings
it: Amministra le impostazioni

en: Master
it: Principale
