Modal (8.x-2.17) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Help
fa: راهنما

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: OK
fa: موافقت

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: واصلهای عملیات

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
