Modal (8.x-2.18) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Settings
id: Pengaturan

en: Help
id: Bantuan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Completed
id: Selesai

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Usage
id: Penggunaan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Customization
id: Penyesuaian

en: Asc
id: Urutan turun

en: Allowed Tags
id: Tag yang Diizinkan
