Modal (8.x-2.18) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Help
pt: Ajuda

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Advanced
pt: Avançado

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Parameters
pt: Parâmetros

en: Changed
pt: Alterado

en: Completed
pt: Concluído

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Usage
pt: Utilização

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Operations links
pt: Ligações de operações

en: Customization
pt: Personalização

en: Administer settings
pt: Configurações de administração

en: Master
pt: Principal

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Allowed Tags
pt: Tags permitidas
