Modal (8.x-2.7) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Pages
ru: Страницы

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Help
ru: Справка

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Parameters
ru: Параметры

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: Language code
ru: Код языка

en: Usage
ru: Использование

en: Offset
ru: Пропустить

en: About
ru: Информация

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Administer settings
ru: Управление настройками

en: Modal
ru: Модальное окно

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Allowed Tags
ru: Разрешённые теги
