Modeler API (1.0.0-alpha5) - en to ps translation catalogue (15 entries)

en: Type
ps: بڼه

en: yes
ps: هو

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Tags
ps: بچوي

en: Edit
ps: سمون

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Default
ps: تلواله

en: Theme
ps: ویینه

en: ID
ps: پېژند

en: no
ps: نه

en: Filter
ps: چاڼ
