Modeler API (1.0.0-beta1) - en to eu translation catalogue (25 entries)

en: Type
eu: Mota

en: yes
eu: bai

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Tags
eu: Etiketak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Edit
eu: Editatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: View
eu: Bista

en: Theme
eu: Tema

en: ID
eu: IDa

en: no
eu: ez

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Destination
eu: Helbidea

en: Clone
eu: Klonatu

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: Translate
eu: Itzuli
