Modeler API (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Type
id: Jenis

en: yes
id: ya

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Version
id: Versi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Archive
id: Arsip

en: View
id: Lihat

en: Theme
id: Tema

en: no
id: tidak

en: Destination
id: Tujuan

en: Clone
id: Kloning

en: Tokens
id: Token

en: Recipe
id: Resep

en: clone
id: Klon

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Models
id: Model
