Modeler API (1.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Type
ur: قِسم

en: yes
ur: جی ہاں

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Archive
ur: آرکائیو

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Filter
ur: فلٹر
