Modeler API (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: yes
hi: हां

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Documentation
hi: प्रलेखीकरण

en: Version
hi: संस्करण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Archive
hi: पुरालेख

en: View
hi: देखें

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: no
hi: नहीं

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Recipe
hi: विधि

en: Translate
hi: अनुवाद
