Modeler API (1.0.0) - en to jv translation catalogue (20 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: yes
jv: ya

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Enabled
jv: Urip

en: Tags
jv: Tautan

en: Version
jv: Versi

en: Edit
jv: Sunting

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: View
jv: Tampilan

en: Theme
jv: Tema

en: no
jv: ora

en: Filter
jv: Saring

en: Translate
jv: Terjemahna
