Modeler API (1.0.0) - en to ug translation catalogue (17 entries)

en: Type
ug: تىپى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: no
ug: ياق

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش
