Modeler API (1.0.2) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Type
it: Tipo

en: yes
it: sì

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Archive
it: Archivio

en: View
it: Visualizza

en: Theme
it: Tema

en: Filter
it: Filtra

en: Model
it: Modello

en: Destination
it: Destinazione

en: Clone
it: Clona

en: Tokens
it: Token

en: Storage
it: Archiviazione

en: Recipe
it: Ricetta

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Data
it: Dati

en: clone
it: duplica

en: Translate
it: Traduci
