Modeler API (1.0.3) - en to lv translation catalogue (27 entries)

en: Type
lv: Veids

en: yes
lv: jā

en: Enable
lv: Iespējot

en: Disable
lv: Atspējot

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Tags
lv: Birkas

en: Version
lv: Versija

en: Edit
lv: Labot

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Import
lv: Importēt

en: Export
lv: Eksportēt

en: Label
lv: Etiķete

en: Save
lv: Saglabāt

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Archive
lv: Arhīvs

en: View
lv: Skatīt

en: Theme
lv: Tēma

en: no
lv: nē

en: Filter
lv: Filtrēt

en: Model
lv: Modelis

en: Destination
lv: Galamērķis

en: Clone
lv: Klonēt

en: Recipe
lv: Recepte

en: Data
lv: Dati

en: clone
lv: klonēt

en: Translate
lv: Tulkot
