Modeler API (1.0.5) - en to be translation catalogue (28 entries)

en: Type
be: Тып

en: yes
be: так

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Enabled
be: Уключана

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Version
be: Версія

en: Tag
be: Тэма

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Import
be: Імпарт

en: Export
be: Экспарт

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Archive
be: Архіў

en: View
be: Праглядзець

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: Components
be: Кампаненты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: no
be: не

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Color
be: Колер

en: Data
be: Дадзенныя

en: clone
be: клянаваць

en: Translate
be: Перакласці
