Modeler API (1.0.5) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Type
bn: টাইপ

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Color
bn: রং

en: Translate
bn: অনুবাদ
