Modeler API (1.0.5) - en to hy translation catalogue (22 entries)

en: Type
hy: Տեսակ

en: yes
hy: այո

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Version
hy: Տաբերակ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Export
hy: Արտահանել

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Archive
hy: Արխիվացնել

en: View
hy: Դիտել

en: Text
hy: Տեքստ

en: no
hy: ոչ

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Color
hy: Գույն

en: Translate
hy: Թարգմանել
