Modeler API (1.0.5) - en to kk translation catalogue (20 entries)

en: Type
kk: Тип

en: yes
kk: Иә

en: Enable
kk: Қосылған

en: Disable
kk: Сөндіру

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Tags
kk: Тэгтар

en: Version
kk: Нұсқа

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Import
kk: Импорт

en: Export
kk: Экспорт

en: Label
kk: Атауы

en: Save
kk: Сақтау

en: Default
kk: Стандартты

en: View
kk: Қарау

en: Text
kk: Текст

en: Filter
kk: Фильтрле

en: Color
kk: Түс

en: Translate
kk: Аудару
