Modeler API (1.0.5) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: yes
nl: ja

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Changelog
nl: Lijst van aanpassingen

en: Version
nl: Versie

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Archive
nl: Archief

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Theme
nl: Thema

en: Components
nl: Componenten

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: no
nl: nee

en: Model
nl: Model/type

en: Colors
nl: Kleuren

en: Color
nl: Kleur

en: Destination
nl: Bestemming

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Storage
nl: Opslag

en: Recipe
nl: Recept

en: Raw
nl: Onbewerkt

en: Annotations
nl: Annotaties

en: Data
nl: Gegevens

en: clone
nl: dupliceren

en: Translate
nl: Vertalen

en: Annotation
nl: Notitie
