Modeler API (1.0.6) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: yes
ja: はい

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Tags
ja: タグ

en: Version
ja: バージョン

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Archive
ja: アーカイブ

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Theme
ja: テーマ

en: Components
ja: コンポーネント

en: no
ja: いいえ

en: Filter
ja: フィルター

en: Color
ja: 色

en: Destination
ja: 行き先

en: Clone
ja: 複製

en: Tokens
ja: トークン

en: Storage
ja: ストレージ

en: Recipe
ja: レシピ

en: Raw
ja: 未加工

en: Annotations
ja: 注釈

en: Data
ja: データ

en: clone
ja: 複製

en: Translate
ja: 翻訳
