Modeler API (1.0.6) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: yes
pt: sim

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Documentation
pt: Documentação

en: Changelog
pt: Lista de Modificações

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Archive
pt: Arquivar

en: View
pt: Ver

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: Components
pt: Componentes

en: Assigned to
pt: Atribuído para

en: no
pt: não

en: Filter
pt: Filtrar

en: Model
pt: Modelo

en: Colors
pt: Cores

en: Color
pt: Cor

en: Destination
pt: Destino

en: Clone
pt: Clonar

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Recipe
pt: Receita

en: Data
pt: Dados

en: clone
pt: clonar

en: Translate
pt: Traduzir

en: Annotation
pt: Anotação

en: Fallback
pt: Retorno
