Modeler API (1.0.7) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Type
hu: Típus

en: yes
hu: igen

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Tags
hu: Címkék

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Changelog
hu: Változási napló

en: Version
hu: Verzió

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Archive
hu: Archiválás

en: View
hu: Megtekintés

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Components
hu: Összetevők

en: ID
hu: Azonosító

en: Assigned to
hu: Felelős

en: no
hu: nem

en: Filter
hu: Szűrő

en: Model
hu: Modell

en: Colors
hu: Színek

en: Color
hu: Szín

en: Destination
hu: Cél

en: Clone
hu: Klónozás

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Fill color
hu: Kitöltőszín

en: Storage
hu: Tárolás

en: Recipe
hu: Recept

en: Raw
hu: Nyers

en: Data
hu: Adat

en: clone
hu: klónozás

en: Namespace
hu: Névtér

en: Translate
hu: Fordítás
