Modeler API (1.1.0-alpha1) - en to az translation catalogue (25 entries)

en: Type
az: Növ

en: yes
az: bəli

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Tags
az: Teqlər

en: Version
az: Versiya

en: Tag
az: Teq

en: Edit
az: Dəyiş

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Import
az: İmport

en: Export
az: Eksport

en: Save
az: Saxla

en: Default
az: Susmaya görə

en: Archive
az: Arxiv

en: View
az: Görünüş

en: Text
az: Mətn

en: Theme
az: Tema

en: Components
az: Komponentlər

en: ID
az: İD

en: no
az: yox

en: Color
az: Rəng

en: Recipe
az: Resept

en: Translate
az: Tərcümə etmək
