Modeler API (1.1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (20 entries)

en: Type
mr: प्रकार

en: yes
mr: हो

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Filter
mr: गाळणी

en: Colors
mr: रंग

en: Color
mr: रंग
