Modeler API (1.1.0-alpha4) - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Type
el: Τύπος

en: yes
el: ναι

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Version
el: Έκδοση

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: View
el: Προβολή

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Components
el: Συστατικά

en: no
el: όχι

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Color
el: Χρώμα

en: Destination
el: Προορισμός

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Recipe
el: Συνταγή

en: Data
el: Δεδομένα

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Translate
el: Μετάφραση
