Modeler API (1.1.0-alpha4) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Type
pl: Typ

en: yes
pl: tak

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enabled
pl: Włączone

en: Tags
pl: Tagi

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Changelog
pl: Lista zmian

en: Version
pl: Wersja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: View
pl: Widok

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Components
pl: Komponenty

en: Assigned to
pl: Przydzielone do

en: no
pl: nie

en: Filter
pl: Filtr

en: Colors
pl: Kolory

en: Color
pl: Kolor

en: Destination
pl: Cel

en: Clone
pl: Klonuj

en: Template
pl: Szablon

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Stroke color
pl: Kolor pędzla

en: Fill color
pl: Kolor wypełnienia

en: Storage
pl: Magazyn

en: Recipe
pl: Przepis

en: clone
pl: duplikuj

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Annotation
pl: Adnotacja
