Modeler API (1.1.0-alpha4) - en to te translation catalogue (22 entries)

en: Type
te: రకం

en: yes
te: అవును

en: Enable
te: చేతనించు

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Version
te: సంచిక

en: Tag
te: ట్యాగు

en: Edit
te: మార్చు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: View
te: చూడు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Theme
te: అలంకారం

en: no
te: కాదు

en: Filter
te: వడపోయి

en: Color
te: రంగు

en: Translate
te: అనువదించు
