Modeler API (1.1.0-alpha5) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Type
cs: Typ

en: yes
cs: ano

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Version
cs: Verze

en: Tag
cs: Štítek

en: Edit
cs: Upravit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Archive
cs: Archiv

en: View
cs: Zobrazit

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Components
cs: Komponenty

en: no
cs: ne

en: Filter
cs: Filtr

en: Color
cs: Barvy

en: Destination
cs: Cíl

en: Clone
cs: Klonovat

en: Template
cs: Šablona

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Storage
cs: Ukládání

en: Recipe
cs: Recept

en: Raw
cs: Nezpracováno

en: clone
cs: klonovat

en: Translate
cs: Přeložit
