Modeler API (1.1.0-alpha5) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Fill color
kn: ಬಣ್ಣವನ್ನು ತುಂಬಿಸು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್
