Modeler API (1.1.0-alpha6) - en to is translation catalogue (31 entries)

en: Type
is: Gerð

en: yes
is: já

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Changelog
is: Breytingaskrá

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Archive
is: Skjalasafn

en: View
is: Skoða

en: Text
is: Texti

en: Theme
is: Þema

en: Components
is: Íhlutir

en: ID
is: Kenni

en: Assigned to
is: Úthlutað til

en: no
is: nei

en: Filter
is: Sía

en: Color
is: Litur

en: Clone
is: Klóna

en: Template
is: Sniðmát

en: Storage
is: Geymsla

en: clone
is: klóna

en: Translate
is: Þýða
