Modeler API (1.1.0-alpha6) - en to ku translation catalogue (22 entries)

en: Type
ku: جۆر

en: yes
ku: بەڵێ

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Version
ku: وەشان

en: Tag
ku: تاگ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Text
ku: دەق

en: no
ku: نەخێر

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Translate
ku: وەرگێڕان
