Modeler API (1.1.0-alpha6) - en to sk translation catalogue (32 entries)

en: Type
sk: Typ

en: yes
sk: áno

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Enabled
sk: Povolené

en: Tags
sk: Značky

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Version
sk: Verzia

en: Tag
sk: Značka

en: Edit
sk: Upraviť

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

en: Label
sk: Označenie

en: Save
sk: Uložiť

en: Default
sk: Predvolené

en: View
sk: Zobraziť

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Components
sk: Komponenty

en: Assigned to
sk: Pridelené používateľovi

en: no
sk: nie

en: Color
sk: Farba

en: Destination
sk: Cieľové umiestnenie

en: Clone
sk: Klonovať

en: Template
sk: Šablóna

en: Tokens
sk: Tokeny

en: Storage
sk: Ukladanie

en: Recipe
sk: Recept

en: Data
sk: Údaje

en: clone
sk: klonovať

en: Translate
sk: Preložiť
