Modeler API (1.1.0-beta1) - en to bg translation catalogue (23 entries)

en: Type
bg: Тип

en: yes
bg: да

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Enabled
bg: Активиран

en: Tags
bg: Таг

en: Version
bg: Версия

en: Edit
bg: Редактирай

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Import
bg: Импортирай

en: Export
bg: Експорт

en: Label
bg: Заглавие

en: Save
bg: Запази

en: Default
bg: По подразбиране

en: View
bg: Прегледай

en: Text
bg: Текст

en: Assigned to
bg: Назначена на

en: no
bg: не

en: Filter
bg: Филтър

en: Color
bg: Цвят

en: Template
bg: Шаблон

en: Translate
bg: Преведи
